SPORTİF

Çaykurspor Güreş Amasya'dan 17 Madalya İle Döndü

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu ve Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Organizasyonu’nda, Amasya Spor salonunda16-18 Aralık 2016 tarihlerinde gerçekleşen, Büyükler Grekoromen Güreş Grup Müsabakalarında en çok madalya’ ya sahip olan takım ÇAYKUR spor Grekoromen Güreş takımı oldu.

 
 
 
 
 
 
  
  
 
Türkiye’nin 6 ilin de yapılan (Sakarya, Ankara, Çorum, Malatya, Amasya ve Gaziantep) müsabakalara bine yakın, serbest ve grekoromen klasmanında güreşçi katıldı. Amasya’daki Grekoromen Güreş grup müsabakalarına, 8 ilden 150 güreşçi katıldı.
 

Müsabakaların son gününde, Amasya Spor Salonunda müsabakaları izleyen, Amasya Valisi Salih Işık, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Amasya’ya gelen misafir takımların yönetici, çalıştırıcı ve sporcularını ata sporuna vermiş oldukları hizmetten ve başarılarından dolayı tebrik ederek, şehzadeler şehri Amasya’ya şeref verdiklerini ve güzellik kattıklarını ifade ettiler.

 

Çaykurspor güreş takımında dereceye giren sporculara madalyaları, Amasya Valisi Salih Işık, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek ve Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mahir Biberoğlu tarafından takdim edildi. Amasya Valisi Salih Işık ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ata sporu güreşe vermiş olduğu önemli katkılardan dolayı ve Amasya’da ki, Grekoromen güreş grup müsabakaların da en çok madalya kazanan takım olarak, Çaykurspor Kulübü Başkanı ve Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’na Amasya’dan kendilerinin tebrik ve selamlarını iletmelerini söylediler.