SPORTİF

Çaykurspor Kupaya Doymuyor
Çaykurspor Kulübü Amatör 1. Küme B Grubunda Şampiyon olan U-19 Ligi futbol takımının ardından, Çaykurspor Kulübünün bir başka amatör takımı olan U-16 Ligi futbol takımı Play-off gurubunda Şampiyon olunca, Çaykurspor yönetimi, futbolcuları, Antrenörleri ve taraftarları çifte sevinç yaşadılar.
 
Rize U-16 liginde mücadele veren ve Play-off gurubunda oynadığı son iki maçı gol yemeden kazanan Çaykur spor Kulübü U-16 takımı, Play-off’un A Grubunda mücadele veren rakibi Ardeşen spor takımını, Güneysu İlçesinde oynanan son şampiyonluk maçında 5-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti. Mayıs 2013’de TFF tarafından kuraları çekilecek olan Karadeniz Bölge Şampiyonasına katılmayı başaran, Çaykurspor Kulübü U-16 takımı ve daha önce şampiyonluğunu ilan etmiş olan, Çaykurspor Kulübü U-19 takımlarının 2012-2013 Futbol sezonunda elde etmiş oldukları çifte başarı, Çaykurspor camiası tarafından sevinçle karşılandı.
 
Çaykurspor Kulübü Genel Kaptanı Mahir Biberoğlu, U-19 Takım Antrenörü Abdurrahman Serdar ve U-16 Takım Antrenörü Ali Rıza Sarı, “İki takımımızla gelecek aylarda kura sonucu belli olacak olan, Karadeniz Bölge Şampiyonasına, Çaykur, Rize ve Çaykurspor adına katılma başarısı elde etmekten büyük mutluluk duyduk. Sezon boyunca İlimizdeki amatör gruplarla, yöneticilerimiz, Antrenörlerimiz, Hakemlerimiz, Rize ASKF’, Rize Tüfad ve futbolcularımız, tüm taraftarlarımızla birlikte çok centilmence, kardeşlik, sevgi ve saygı içerisinde bir sezon geçirmiş olmaktan ayrıca büyük bir sevinç duymaktayız. İnşallah Karadeniz Bölge Şampiyonası müsabakalarında bu başarımızı devam ettirerek, Türkiye Şampiyonasına katılmayı elde etmek istiyoruz. "
 
Kendilerine ve diğer spor branşlarına sağlanan katkılardan dolayı Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğluna teşekkür eden Sarı; "Çaykurspor kulübümüzün değişik sportif branşlarında, alt yapı, gerekse amatör ve profesyonel olarak spor faaliyeti yapan yüzlerce sporcumuza sağlamış olduğu maddi ve manevi katkılardan, desteklerden dolayı, Çaykur Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İmdat Sütlüoğlu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. “dedi.